Планування подорожі – це завжди захопливі очікування, хвилювання, але також і тривога. А що робити, якщо поїздка затягнеться в часі? Що робити, якщо більшість часу проведеш в автобусі? Що брати з собою і як передбачити всі нюанси?Без паніки, в цій статті ми детально розпишемо Вам про все, що необхідно мати з собою, аби подорож пройшла спокійно, безпечно і в Ваше задоволення.

Стандартна туристична аптечка зазвичай не викликає проблем при перевірці. Ліки, перелічені в нашому списку, дозволені для перевезення в більшості країн. Але в деяких країнах на звичні нам таблетки можуть попросити рецепт або віднести їх до заборонених (наприклад, анальгін). Тому краще всього перед поїздкою уточнити вимоги до перевезення медичних препаратів у консульстві конкретної країни (на сайті або за телефоном).
Щоб уникнути неприємних ситуацій при проходженні митного контролю, скористайтеся нашими порадами:
  1. Везіть препарати у фабричній/ оригінальній упаковці (не перекладайте таблетки в контейнери для економії місця). Переконайтеся, що ви не везете таблеток із вичерпаним терміном придатності.
  2. Дозволяється перевозити ліки в обсязі, необхідному для особистого користування (зазвичай до 5 однакових упаковок). Рідкі речовини — в ємностях об’ємом не більше 100 мл кожна (для ручної поклажі). По можливості рекомендуємо в дорогу взяти тільки те, що дійсно необхідно на час переїзду, а інші медикаменти покласти в багаж.
  3. Найсуворіші обмеження стосуються наркотичних і психотропних речовин. Якщо ви приймаєте щось з цього списку, обов’язково подбайте про наявність на препарати необхідних документів — рецепта або висновку, підписаного лікарем. Краще не намагайтеся приховати факт перевезення такої речовини.
Будьте здорові, і нехай у вашій поїздці дорожня аптечка не знадобиться 🙂